Veic Latvijas kontūru Baložos:skrienotejotnūjojot

Kas tas ir?

web_header_500.png
"Izskrien Latviju kontūru" ir kustība/fenomens, kas jau vairākus gadus vienlaicīgi norisinās daudzās Latvijas pilsētās un citur pasaulē, un parasti tas notiek 18. novembrī.
Kustības pamatā ir ideja, izmantojot esošo ceļu, ielu, taku tīklu, izvēlēties tādu maršrutu, kas, projicējot to kartē, atgādina Latvijas kontūru.

Baložu pilsētā šāds skrējiens pirmo reizi notika 2019. gadā un tas pulcēja vairāk par 40 cilvēku. Kā mums gāja, var aplūkot šajā ierakstā.

Šogad kolektīvs skrējiens nenotiks, bet katram ir iespēja pašam veikt maršrutu. Ja jums pieejams viedtālrunis vai pulkstenis ar GPS un kartes funkciju, tad lejupielādējot .gpx formāta failu, viedierīce/pulkstenis palīdzēs sekot maršrutam.
Jums ir iespēja izdrukāt arī mūsu sagatavotu karti .pdf formātā.

Skrien, soļo vai nūjo ar UZDEVUMU.

Laikā no 2020.gada 18. novembra līdz 22.novembrim maršrutā tiks izvietotas 10  A4 informatīvas plāksnes ar jautājumiem par interesantām vietām, kas sastopamas uz īstās Latvijas robežas. Baložos šīs plāksnes tiks izvietotas atbilstošajās trases vietās. Trasi var sākt jebkurā vietā, iesakām ņemt līdzi savu viedierīci ar foto funkciju vai papīru ar zīmuli.

Maršruta sastopamas arī citas informatīvas plāksnes, bez jautājumiem.

Savas atbildes līdz 2020.gada 23. novembrim sūtiet uz info@tuesibalozi.lv Starp pareizo atbilžu iesniedzējiem izlozēsim vienu laimīgo, kurš (-a) saņems atbalstītāju balvu komplektu.

Pasākumam izveidota arī "event" lapa FaceBook vietnē. Aicinām dalīties ar iespaidiem, pārdomām, foto un video.

Apsveicam, IZLOZĒ laimētāji ir Pēteris un Vizma Strautmaņi!!!

Aicinām Tevi piedalīties maršruta viedošanā!

Interesantāko jautājumu iesniedzēji saņems balvas no mūsu atbalstītājiem!

Par konkursa būtību.

Mūsu radošās komandā strādā, lai šogad Latvijas kontūras maršruts apkārt Baložiem būtu īpaši interesants. Proti, laikā no 18. līdz 22. novembrim vairākas maršruta vietās, kas ģeogrāfiski telpiskas projekcijas veidā atbilst īstām vietām uz Latvijas robežas, tiks izvietotas A4 plāksnes ar interesantiem un atjautīgiem jautājumiem par konkrēto Latvijas robežas punktu/vietu.

Ja vēlies pielikt arī savu roku punktu izvēlē un radīšanā, aicinām Tevi piedalīties konkursā, iesūtot savu jautājumu. Lai to izdarītu:


1. Izmanto kādu ģeogrāfijas vai vēstures grāmatu, paņem enciklopēdiju vai vienkārši ieguglē. Vari uzzvanīt savai tantei un lūgt padomu viņai! ;)

2. Kad informācija atrasta un jautājums noformulēts, dodies un aizpildi ŠO ANKETU. To iespējams izdarīt līdz 16. novembra plkst. 20:00.

3. Iesūtītos jautājumus vērtēs žūrija un tās vietas, par kurām būs iesniegti interesantākie jautājumi vai minēti unikālākie fakti, tiks izvietoti maršrutā. Labāko jautājumu autori saņems veicināšanas balvas no veikala/cafe MARIO.

Pamācība .gpx failu lietošanā mobilajās aplikācijās.

Image

IOS (Apple) lietotājiem:

1. Lejuplādē ViewRanger: hike, ride, walk.
2. Atverot aplikāciju droši SKIP autentifikāciju.
3. Use My Location (While Usin app, Kamēr lietojam aplikāciju)
4. Atveram aplikācijā augšā labajā stūrī iestatījumu sadaļu (3 punktiņi)
5. Import sadaļa. Tur spiežam uz Import- un izvēlamies failu ko lejuplādējām šeit: https://ej.uz/izskrien-Latviju-Balozos. Fails tiek parādīts iekš google drive un tur nepieciešams veikt Download šim failam.
6. Parādīsies paziņojums par to ka fails satur 1 track, spiežam OK.
7. Spiežam Back un dodamies uz kartes sadaļu, spiežam uz virziena rādītāja ikonu lejā un redzēsim savu lokāciju, kā arī veicamo maršrutu.
8. Veiksmi maršruta veikšanā.
Image

Android lietotājiem:

1. Lejuplādējam  ViewRanger: hike, ride, walk.
2. Skip piedāvājumus.
3. Nepieciešams atļaut piekļuvi foto un failiem.
4. Use My Location (While Usin app, Kamēr lietojam aplikāciju)
5. Atveram aplikācijā augšā labajā stūrī iestatījumu sadaļu (3 punktiņi)
6. Import sadaļa. Tur spiežam uz Import- un izvēlamies failu ko lejuplādējām šeit: https://ej.uz/izskrien-Latviju-Balozos.  Fails tiek parādīts iekš google drive un tur nepieciešams veikt Download šim failam.
7. Parādīsies paziņojums par to ka fails satur 1 track, spiežam OK.
8. Spiežam Back un dodamies uz kartes sadaļu, spiežam uz virziena rādītāja ikonu (vai mērķa ikonu) lejā un redzēsim savu lokāciju, kā arī veicamo maršrutu.
9. Veiksmi maršruta veikšanā.